Aktuality - podrobnosti

Komentované prohlídky historických interiérů nemocnice.

Komentované prohlídky historických interiérů nemocnice

S ohledem na aktuální protiepidemiologická opatření nebudou od 5.10.2020 do odvolání probíhat v DPN Opařany komentované prohlídky historických interiérů nemocnice.

Prohlídky areálu nemocnice bez průvodce jsou možné.


Prohlídku interiérů je nutné objednat předem na telefonním čísle 381 204 211 - recepce

Prohlédnout si areál nemocnice mohou návštěvníci i bez průvodce včetně naučné stezky.
4 kulturní památky : 1. bývalý jezuitský klášter (interiéry - křížová chodba, barokní refektář, muzejní prostory, oratoř), 2.vodárenská věž, 3. barokní brána Markéta, 4. park.

Přijeďte  se podívat na kulturní památky do nejstarší a největší dětské psychiatrické nemocnice. Místo, které  má krásnou atmosféru,  je vstřícné a přívětivé ke svým návštěvníkům.
Nemocnice nabízí k prohlídce  několik  historických památek.
Budovu A - bývalou jezuitskou barokní  rezidenci, barokní bránu Markétu, vodárenskou věž a rozsáhlý park s naučnou stezkou. V prostorách budovy A najdete stálou expozici historických dokumentů a předmětů, které  vás provedou historií psychiatrie v Opařanech od r. 1887 a 1924, barokní refektář se stropními freskami ze života sv. Františka Xaverského a vstup na oratoř kostela sv. Františka Xaverského.

Milovníci  Jižních Čech  naleznou v těsné blízkosti Opařan   mnoho  zajímavých cílů. Stádlecký most,  kostelík sv. Rozálie u Bernartic, zříceninu hradu Dobronice , města Tábor, Bechyně, Písek , Milevsko. Procházky v malebné jihočeské krajině potěší děti i dospělé. Hned v Opařanech můžete zajít do okolních lesů  a po dlážděné lesní cestě dojít na Jezuitský vrch pod myslivnou k tzv. " Obrázku Černé Madony svatotomské",  kudy se kdysi procházeli jezuité, kteří se v opařanském klášteře  připravovali na kazatele a misionáře .
Přijeďte na návštěvu do areálu a poznejte  příjemnou historickou atmosféru této lokality.