Aktuality - podrobnosti

Komentované prohlídky historických interiérů nemocnice.

DPN Opařany na základě krizových usnesení Vlády ČR od 18.12.2020 do odvolání neumožňuje komentované prohlídky historických prostor nemocnice.

Prohlídky areálu bez průvodce jsou možné.


Prohlídku interiérů je nutné objednat předem na telefonním čísle 381 204 211 - recepce

Prohlédnout si areál nemocnice mohou návštěvníci i bez průvodce včetně naučné stezky.
4 kulturní památky : 1. bývalý jezuitský klášter (interiéry - křížová chodba, barokní refektář, muzejní prostory, oratoř), 2.vodárenská věž, 3. barokní brána Markéta, 4. park.

Přijeďte  se podívat na kulturní památky do nejstarší a největší dětské psychiatrické nemocnice. Místo, které  má krásnou atmosféru,  je vstřícné a přívětivé ke svým návštěvníkům.
Nemocnice nabízí k prohlídce  několik  historických památek.
Budovu A - bývalou jezuitskou barokní  rezidenci, barokní bránu Markétu, vodárenskou věž a rozsáhlý park s naučnou stezkou. V prostorách budovy A najdete stálou expozici historických dokumentů a předmětů, které  vás provedou historií psychiatrie v Opařanech od r. 1887 a 1924, barokní refektář se stropními freskami ze života sv. Františka Xaverského a vstup na oratoř kostela sv. Františka Xaverského.

Milovníci  Jižních Čech  naleznou v těsné blízkosti Opařan   mnoho  zajímavých cílů. Stádlecký most,  kostelík sv. Rozálie u Bernartic, zříceninu hradu Dobronice , města Tábor, Bechyně, Písek , Milevsko. Procházky v malebné jihočeské krajině potěší děti i dospělé. Hned v Opařanech můžete zajít do okolních lesů  a po dlážděné lesní cestě dojít na Jezuitský vrch pod myslivnou k tzv. " Obrázku Černé Madony svatotomské",  kudy se kdysi procházeli jezuité, kteří se v opařanském klášteře  připravovali na kazatele a misionáře .
Přijeďte na návštěvu do areálu a poznejte  příjemnou historickou atmosféru této lokality.