Aktuality

FEMANCIPATION - LOUKAMOSAIK

Dne 25.7.2007 se pacienti Dětské psychiatrické léčebny Opařany zapojili do mezinárodního projektu FEMANCIPATION - LOUKAMOSAIK , který probíhá v Hornickém muzeu Příbram. Hlavní myšlenkou projektu je vytvoření unikátního uměleckého díla, které propojuje děti i dospělé tvorbou mozaik květů. Z těchto individuálních mozaik je poté skládána velká louka – Loukamosaic.
Na konci projektu bude LOUKAMOSAIC umístněna na symbolicky významném místě..
Děti se po vřelém přijetí ihned pustily do práce.Tvořily šestiúhelníkové mozaiky květů .Po hodině měli všichni mozaiku sestavenou.A bylo se opravdu na co dívat.Z barevných keramických střípků bylo vytvořeno patnáct nádherných mozaik s květinovým motivem. Za odměnu si pak děti zasoutěžily a zazpívaly.
Příjemně prožité odpoledne zakončily atraktivní projíždˇkou hornickým vláčkem, a to jak na povrchu tak i v podzemí. Také měly možnost obdivovat historický parní těžební stroj na dole Anna. Plni nevšedních zážitků jsme se všichni vraceli do léčebny. 
Realizátoři projektu zajistili pro děti do Příbrami a zpět do léčebny sponzorsky autobus . Díky vstřícnosti mohlo tak jet dětí celkem 15 , zúčastnit se projektu a mít hezký prázdninový den s výletem.
Více o projektu na www.meadowmosaic.com