Aktuality

Začínáme s Projektem farmy v našem léčebenském zahradnictví.

DPL rozšiřuje podpůrné léčebné programy. Farma by měla přispět k programům zooterapie a socioterapie. Hlavní finanční podporu snad získáme ve spolupráci s Hnutím na vlastních nohou. Máme pozitivní ohlasy ze stonožkových škol k podpoře farmy. Farma bude malá, ale naše. Kdo bude jejími prvními obyvateli? Kamerunské ovce , kamerunské kozy, holubi, nenáročná a tak trochu i exotická drůbež.Hedvábnička japonská atd.. Chtěli bychom vybudovat i malý rybník pro okrasnou vodní drůbež.

Máme pana architekta, který nám pomůže s projektem , s účelovým a zároveň estetickým řešením. Máme mnoho dalších příznivců, kteří se hlásí se sponzoringem. Chtějí přispět zvířaty z vlastního chovu, krmením. Máme také přátele zahradníky, kteří se hlásí. Získáme rybízy, angrešty, ostružiny, kanadské borůvky. Založíme i malý sad.

Co je pro nás pozitivního? Nejvíce se těší na budování a provoz farmy naši klienti. My dospělí máme trochu obavy, abychom organizačně vše zvládli.

V letošním roce měly děti ze zahradnictví první vlastní výpěstky. Zeleninu, řezané květiny, byliny, květiny na sušení a pro dekoraci, vypěstovaly kořenáče a založily 500 ks malých tůjí.Už nás čeká také malý podzimní trh z vlastní zahrady a z vlastními výpěstky.