Jumping
Jumping je poměrně nový typ cvičení, který je převážně celou hodinu veden na trampolínkách o průměru 100 cm. Při tomto cvičení se využívá motivující hudby stejně jako u hodin aerobiku. Při jumpingu účinným a zároveň zábavným způsobem zlepšujete kondici, celkovou stabilitu těla a formujete postavu. Díky měkkým dopadům šetří cvičení na trampolínkách klouby a zároveň působí jako balanční plošina pro zpevnění a posílení svalů. Zapojují se především svaly hýžďové, lýtkové, svaly kolem kotníku, hluboké svaly zádové a břišní a svaly pánevního dna.
Při cvičení se začíná zahřátím, které je většinou přímo na trampolínkách. Využívají se jednoduché poskoky pro zahřátí organismu, nechybí úvodní protažení, a pak už se přechází do vyššího tempa a náročnějších cviků (jak dynamičtějších, tak na rovnováhu a stabilitu). V druhé části hodiny se buď zařazuje posilování (opět převážně na trampolínce, mohou se využít i gumičky, činky, overbally či jiné náčiní pro lepší účinnosti posilovacích cviků) nebo se zvyšuje tempo a náročnost skákání. Na závěr by nemělo chybět protažení, aby se uvolnily všechny svaly, které byly při cvičení namáhány.
Na trampolínkách se využívají skoky dolů do výpletu trampolínky - do trampolíny se víceméně "dupe". Nejde tedy o to dostat se co nejvýš, ale co největší silou dupnout směrem dolů s pokrčenými koleny. U skákání by se podle druhu cviku mělo dopadat převážně do středu trampolínky a pro zabránění úrazu by se mělo skákat v obuvi, která je kotníčková, tudíž podporuje stabilitu. Trampolínky mají nosnost cca 100 kg.
Každá cvičitelka vede hodinu jumpingu trochu jiným způsobem, většinou dost záleží na tom, zda předcvičuje i klasické aerobní hodiny. Jsou cvičitelé, kteří klasický aerobik necvičí vůbec, v tom případě pak necvičí moc sestav, ale spíš odcvičí jednotlivé cviky. V případě, že hodinu vede cvičitel/ka, který/á cvičí i aerobik, snaží se často vytvořit jednoduchou sestavu provázáním jednotlivých cviků.