Aktuality

3.11.2007 se konal koncert duchovní hudby ke 120. výročí psychiatrie v léčebně v Opařanech.

3.11.2007 se konal koncert duchovní hudby ke 120. výročí psychiatrie v léčebně v Opařanech. Koncert byl věnován dětem , zaměstnancům a veřejnosti Stavitelstvím Řehoř s.r.o., Řádem sv. Lazara Jeruzalémského a Hnutím Stonožka.
Kostelem Sv. Fr. Xaverského v Opařanech se nesly nádherné tóny starých hudebních nástrojů španělské barokní kytary, citery, regálu, cajonu/kachónu/, moravské flétny dvojačky, portativu, niněry aj. Zazněly skladby z l. pol. 15 století, ze 17. století, funebrální skladby a další.Koncertování a zpěv pana p. Jaroslava Konečného, Tomáše Najbrta a Michaela Vernera bylo odměněno bohatým potleskem posluchačů.
Setkání zaměstnanců s hosty pokračovalo po koncertě v historickém refektáři léčebny. K vidění byly i otevřené výstavní prostory s exponáty z malířského, keramického a ergoterapeutického pracoviště DPL.
Mezi hosty byli zástupci všech , co dlouhodobě podporují léčebnu- přátelé, sponzoři, stonožkové školy, prezidentka Hnutí na vlastních nohou Stonožka, starosta obce Opařany , zástupci AČR. 
FotoPozvánka
Napsali o nás: Jihočeské listy(123), Táborsko(12)