Aktuality

Ekofilm v léčebně

Využili jsme nabídky občanského sdružení EKOFILM, které nám dne 4.10.2011 prostřednictvím projekce filmů s ekologickou tématikou v KINOBUSE /autobus upravený k promítání filmů/ promítlo filmy o životě zvířat v přírodě, o stavu přírody a životního prostředí v různých zemích světa.
Organizátoři akce nám darovali několik CD disků s ekologickou tématikou a také sazenice dvou stromů.
Proto se zapojíme do jedinečného pokusu o český rekord v sázení stromů . Cílem akce je připomenout důležitost a význam stromů, zažít něco vyjímečného a oslavit Den stromů.
Hromadné sázení stromů a stromků proběhne 28.října 2011 po celé České republice. Rekord spočívá v celkovém množství vysazených stromů a zapojených lidí po celé republice. Každý vysazený strom se počítá pro rekord i zlepšení našeho životního prostředí.
Akci bude koordinovat v naší léčebně RRC.
Promítání v Kinobuse se zůčastnilo 65 dětí a všichni jistě prožily příjemné a poučné odpoledne.

Ekofilm je Mezinárodní filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví.
Ekofilm se koná každoročně začátkem října v jižních Čechách. Festivalový štáb úzce spolupracuje, mimo jiných, s Přírodovědeckou fakultou Jihočeské univerzity a dopravní společností Buscentrum, která festivalu poskytuje Kinobus. V rámci festivalu tak probíhají komentované projekce pro žáky, studenty i pro veřejnost.