Aktuality

Loutky v nemocnici s námi byly a napsaly

24.8.-26.8. 2015 jsme dojeli na letní hereckou školu LOUTEK V NEMOCNICI opět do Opařan. Letos to bylo v obsazení Marka, Radka, Tonda a já Dáda. Přivítali nás skvěle. Moc nás potěšilo, že nás přivítali slovy : …“Vy jste naši divadelníci – bez vás si konec prázdnin už nedovedeme představit!“...

Koho by to nepotěšilo! Zahráli jsme dětem Bílou velrybu od Hermana Melvilla. Tu samou inscenaci, ale v jejich podání jsme začali zkoušet. Přiznáváme, že to není lehký titul. Hra, ve které je hlavním posláním myšlenka, že je pro nás správné a dobré ODPOUŠTĚT, není snadno k vysvětlení. Je to příběh mladého, zvědavce , přátelského Izmaela a neláskyplného kapitána Achaba. Vyprávění má poslání - odpustit nepříteli - velrybě, která kapitána Achaba zohavila na celý život. Připravila ho o nohu. Tento Moby Dick, tato velryba, podle mne, ztvárňuje náš osud. Jakmile se začneme dotýkat svého osudu a chceme nad ním vyzrát, pokořit ho, mermomocí ho předělat, osud se nám postaví stejnou silou….
Děti z Opařan se opravdu snažily a nakonec vznikla soustředěná, napínavá hra, kterou i tamní sestřičky ocenily velikým potleskem. Opařanští - budeme na vás vzpomínat!
Meldovala: Dáda
LOUTKÁM V NEMOCNICI moc děkujeme, že jsou o prázdninách tradičně s námi a rády za námi jezdí ! DPN Opařany


Jsem hrdým spolupracovníkem projektu:

LOUTKY V NEMOCNICI

Pomáháme dětem, aby se zase smály.

Máte chuť podpořit naši medicínu?  

Pošlete sms ve tvaru LOUTKY DMS na číslo 8 7777. Cena DMS je 30 Kč, Loutky v nemocnici obdrží 27,- Kč. 

Účet 37373783/5500 , Více informací najdete na www.darcovskasms.cz.