Aktuality

9. 11. 2010 se konal v DPL Opařany Seminář pro náhradní rodiče

9. 11. 2010 se konal v DPL Opařany Seminář pro náhradní rodiče ve spolupráci s o.s. Rozum a cit. Cílem bylo průvodcovství dětskou a dorostovou psychiatrií.
Zájem rodičů byl orientován na systémem pedopsychiatrických služeb jak ambulantních, tak lůžkových v ČR a konkrétně v největší dětské psychiatrické léčebně Opařany.
Kdy a jak kontaktovat dětského psychiatra, kam se obrátit, co se děje s dítětem v lůžkové péči. Jaký je systém vzdělávání v ZŠ při DPL v případě hospitalizace v léčebně. 

Aktuality - archivSeminář byl v dopolední části teoretický včetně případové části a odpoledne měli účastníci možnost nahlédnout do interiérů zdravotnického zařízení a projít se po rozsáhlém parku léčebny včetně návštěvy ZŠ při DPL.
Významnou součástí semináře byla diskuse a konzultace.
Odborníci z léčebny v diskusi opakovaně zdůraznili, že není rozdílů v komplexní péči o děti vyrůstající ve své vlastní rodině, v náhradní rodinné péči a nebo mimo rodinu v tzv. ústavní výchově. Šance pro dítě , které potřebuje dětského psychiatra, je o to větší, čím konkrétnější informace a představu mají jejich nejbližší. Není se čeho obávat a odkládat rozhodnutí pro návštěvu odborníka.Dětská a dorostová psychiatrie je moderní medicínský obor, který má co nabídnout .