Aktuality

Armáda ČR VÚ Tábor pozval děti z léčebny na 2 vojenské přehlídky.

22.10. 2008 jelo přes 40 dětí do Bechyně na bývalé letiště na generálku vojenské přehlídky.
Ve středu 22.10. dopoledne odjíždíme na výlet do Bechyně. Na "generálku" vojenské přehlídky, která se bude konat 28. 10. 2008 na Evropské ulici v Praze.  Na bývalém vojenském letišti nás vítá chladné počasí a mlha, ale všichni máme dobrou náladu a na  přehlídku se moc těšíme. Dostáváme od vojáků horký čaj, okolo nás vidíme mnoho aut policie, hasičských a nejvíce vojenských. Přehlídka začíná v  10 hodin a má přesný plán. Účastní se jí 1700 vojáků, kteří zastupují  všechny složky naší armády. Vojáci pochodují po letištní ploše kolem nás, je to  veliký zážitek. Zima nás trošku mrzí, ale tleskáme jim ze všech sil a naší radostí zahříváme i vojáky, usmívají se a zdraví nás slavnostně  šavlí. Nevíme , kam se koukat dříve, slyšíme, ale nevidíme .
Prolétající  gripeny, přistává záchranářský  vrtulník, projíždí naleštěná vojenská vozidla,  vojáci a policie na koních, sledujeme psovody se psy, kteří jsou cvičeni k vyhledávání výbušnin, zbraní nebo osob. Čas nám rychle utekl,  přehlídka končí a my  nadšeně máváme všem vojákům na rozloučenou. Bylo to nádherné. Přehlídka je připravená perfektně. Odpoledne jsme si na vycházce hráli na vojáky a  povídali zážitky, byl to prima den. P.S. Sledovali jsme celý program i v televizi, pan prezident byl
pyšný a spokojený, že jsou všichni skvěle  připraveni.

Děkujeme za pozvání a těšíme se na příští setkání,
Kluci a holky ze stanice A7

30.10. 2008 na vojenskou přehlídku do Tábora odjelo dalších 40 dětí.
Oslava 90. výročí vzniku Československa

Dne 30. října 2008 byly děti z DPL Opařany pozvány na přehlídku vojenské techniky a oslavu výročí vzniku Československa do Tábora. Autobus nás vyzvedl v léčebně a dovezl až na Žižkovo náměstí v Táboře, kde se akce konala. Vojáci už byli nastoupeni na náměstí , které lemovala auta, policejní motorky, hasiči a mnoho dalších vojenských strojů.
Slavnostní přehlídku navštívila i ministryně Vlasta Parkanová, která k vojákům promluvila a některé ocenila medailí za jejich zásluhy. Po zakončení přehlídky v Táboře jsme pokračovaly autobusem do Dražic, kde jsme si vojenskou techniku i zbraně prohlédli zblízka. Všem se akce moc líbila a děkujeme za pěkné dopoledne i pohoštění.

Děti ze stanice A7

Foto