Aktuality

Výstava k významu dětské psychiatrie v Opařanech

Vernisáž výstavy se konala 20.9.2013 v historických prostorách bývalého jezuitského kláštera na úvod XVII. Opařanských dnů – odborné konference dětských a dorostových psychiatrů ČR.
Dobové fotografie, listinné materiály, drobné lékařské a ošetřovatelské předměty, nábytek . To vše umožnilo nahlédnout do doby pedopsychiatrie od dvacátých až konce sedmdesátých let 20. století. Staré pohlednice původního ústavu, léčebny , fotografie dětí, zdravotnického personálu, technického zázemí, interiérů, původních budov zaujaly kolem 150 návštěvníků.
Dětská psychiatrie v Opařanech byla založena v r. 1924 jako první, největší a nejmodernější zařízení svého druhu v r. 1924 a podle některých historických materiálů i ve střední Evropě.
Ústav, později léčebna měla vliv na formování oboru dětské a dorostová psychiatrie a jako velké zařízení byla významnýcm zaměstnavatelem.
Vernisáž výstavy zahájila MUDr. Iva Hodková , ředitelka nemocnice a Bc. Jitka Šálená z odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje.
Výstava je projektem DPN Opařany s podporou Jihočeského kraje a dalších významných sponzorů firem a jednotlivců.
Výstavu je možno navštívit do 30.4.2014 po předchozím objednání na tel. čísle 381 204 211- informace nemocnice.

fototermíny prohlídek